Sallanan Sandalye Modelleri

Sallanan sandalyeler isminde de anlaşıldığı gibi sandalyelerin alt kısmının yarım ay şeklinde yapılarak, sallaması sağlanan mobilya ürünüdür. Sallanan sandalyeler oldukça keyifli ve rahatlatıcı sandalyeler olup, kullanımı da oldukça kolaydır. Düşme tehlikesi olmayan sallanan sandalyeler doğru kullanıldığı takdirde evinizde vazgeçilmez ürünler arasına girecektir.

Sallanan sandalyeleri evinizin her köşesinde kullanmanız mümkündür. Oturma odasında, salonda, çocuk odasında ve yatak odasında kullanmamız mümkündür. Fakat daha çok televizyon izlemeyi seven insanlar olduğumuz için genelde oturma odasında sallanan sandalyeler kullanılıyor. Dinlendirici özelliğinden dolayı eve yorgun gelen eşler sallanan sandalyelerle yorgunluğunu atabiliyor. Hatta birçoğumuz sallanan sandalyelerde uyumaktan keyif alıyoruz.

Sallanan sandalyelerin yeni modellerinin olduğu kadar antika modelleri evinizde olabilir. Bunları atmak yerine tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin; oturma yeri kumaş ise evinizdeki renklere uyumlu şekilde tekrardan yenileyebilirsiniz ya da oturma yerine şık bir minderlerle kullanabilirsiniz. Resimdeki olduğu gibi:

sallanan-sandalyeler

 

Oldukça farklı kumaştan yapılmış sallanan sandalye antika olup, tekrar kullanılacak hale getirilmiş. Ayak uzatma pufu ile de aynı renk kumaş kullanılarak uyum sağlanmış. İsterseniz sallanan sandalye ve puf modelini farklı ama uyumlu renklerle kombine edebilirsiniz.

sallanan-sandalyeler.jpg1

 

Bu modelde yukarıda bahsettiğimiz modellere yakındır. Oldukça şık ve antika görüntüsü göz dolduruyor. Görüldüğü gibi bu modelde kumaşı farklı tasarlanabilmektedir. Örneğin perde renklerinize, halı renklerinize ve koltuk renginize uyumlu olabilir.

Sallanan sandalye modelleri tek kişilik olmaktan çıkıp güzel bebekler ve anneleri için tasarlanmış. Sanırım bu modellere anneler bayılacaklar. Hem kendileri hem de bebeklerin sallanarak emmesini ve uyumasını sağlayacak bu model çok kullanışlıdır. Özellikle gece uykularından kalkmak zorunda olan annelerimiz bu sallanan beşik ve koltuk sayesinde gece uyanmaları size zor gelmeyecek. bunun yanında bebeğiniz tatlı uykusunu alırken sizde sandalyenizde tv izleyip kitap okuyabilirsiniz.

sallanan-sandalyeler.jpg2

 

Sallanan sandalyelerin çift kişilik olan modellerinden bir tanesi de sevgiliniz ve eşiniz için beraber kullanabileceğiniz modeldir. Tasarımcılar çiftlerin aşkını tazeleyip, birlikte zaman geçirebilecek ve rahatlayacakları çift kişilik sallanan sandalye üretmişler.

sallanan-sandalyeler.jpg3

 

Sallanan sandalyelerin çok modern tarzda ve farklı tasarımların olduğu başka modellerde vardır. Bu modeller klasik sandalye modellerinden oldukça farklıdır. Hatta tekli koltuk modelleri dahi sallanan sandalye modeline çevrilmiş. Bank şeklide iki kişilik sandalye modelleri de bunlardan biridir. İşte bu farklı sallanan sandalye modellerinden bazıları:

sallanan-sandalyeler.jpg5

 

Çift kişilik antika olan sallanan sandalyedir. Bahçenizde balkonunuzda ya Da bağ evinizde kullanabilirsiniz.

sallanan-sandalyeler.jpg4

İşte en farklı sallanan sandalye diyebiliriz. Eğer böyle bir model düşünürseniz odanızın oldukça geniş bir mekana sahip olması gerekir. Çünkü görüldüğü gibi oldukça fazla yer kaplayacaktır. Ama görünümü misafirlerinizin oldukça dikkati çekecek ve hayran bırakacaktır.

 

 

 

sallanan-sandalyeler.jpg6

 

Bu model ise yukarıdaki modelin tam tersine yer kaplamayacak bir üründür. Ahşaptan yapılmış ve görünüşü oldukça moderndir.

 

 

 

 

 

 

 

sallanan-sandalyeler.jpg7

 

 

Sallanan sandalye ile düşmekten korkanlar için en iyi model diyebiliriz. Arkasındaki destek sayesinde sandalyeniz asla devrilmeyecektir. Oldukça sağlam olan bu sallanan sandalye modeli istediğiniz renge boyayabilme imkanı da vardır. Bütün bu ürünleri ister mobilyacınıza yaptırabilir isterseniz de hazır olarak satın alabilirsiniz. Bu sallana sandalye modelini güzel bir minder ile rahatınızı artırabilirsiniz. Özellikle kitap okurken çok kullanışlı olacaktır.

Sallanan sandalyeler birçok yapı marketinde ikinci el satış yapan mağazalarda ve mobilya üreticilerinden temin edebilir ve tarzınız ve stilinize göre tasarlayabilir, ufak değişiklikler sayesinde evinize dekorasyon yapabilirsiniz. Aldıktan sonra asla pişman olmayacağınız sallanan sandalyeler modeline göre de fiyatları değişmektedir. Yalnız sallanan sandalyeler diğer sandalyeler kadar ucuz olmasını beklememelisiniz.